Merkur Solingen
  Dovo Solingen
    Muhle
    Parker
 
  Geo F Trumper
 
 
   D.R.HARRIS
Baxter
 
 

 

 

 

AKCIA

NAJKUPOVANEJŠIE

cena 29,99 EUR
dostupnosť
cena 4,49 EUR
dostupnosť
cena 3,80 EUR
dostupnosť

» Ako sa správne holiť
Správne holenie

Základ pre správne holenie je nielen mať kvalitný krém, mydlo, penu alebo gél na holenie, ale predovšetkým je dôležitá aj správna príprava pokožky.

Hladko oholená pleť Vám zabezpečí mladistvý vzhľad, upravenosť a dôveryhodnosť. Nezáleží na tom, či sa holíte kvôli sebe, manželke, milenke či kvôli zamestnaniu.

Ako na to? Doporučujeme pripraviť pokožku navlhčením tváre a krku použitím teplej vody, ideálne pomocou nahriateho uteráka. Jemnými pohybmi nanesieme dobre vytvorenú penu na tvár. Tento pôžitok dotyku kvalitnej peny na pokožke si vychutnávame cca 1 až 2 minúty. Bez použitia veľkého tlaku, s citom a sebavedome oholíme tvárové ochlpenie. Špeciálnu jemnosť vynaložíme na fúzy a časti tváre okolo úst a brady. O správnom smere sa vedú dodnes diskusie, vhodné je začať v smere rastu chĺpkov, taktiež šikmo. Holenie proti srsti robí tiež veľa mužov, no odporúča sa viac-menej len na doholenie niektorých oholených častí. Samozrejme, tento postup závisí i od veľkosti a hustoty fúzov a brady... Individuálnemu štýlu sa medze nekladú. Po holení je žiaduce ošetriť pleť krémom po holení, vodou alebo balzamom po holení.

 

Po holení sa treba o pokožku poriadne postarať. Krvácanie je dobré zastaviť kamencom. U nás máme najväčší výber zastavovačov krvácaniakamencov. To, že kamenec je nielen na zastavenie krvácania, sa dočítate i tu. Voda či balzam po holení by nemali obsahovať alkohol. Prípravky obsahujúce alkohol by sa pre svoje vysušujúce účinky nemali na kožu nanášať bezprostredne po oholení. Dobrý balzam po holení bez obsahu alkoholu jemne hydratuje a napomáha k regenerácii pokožky. Kolínsku vodu môžete aplikovať za ušné laloky alebo na tie miesta na krku, kde ste sa neholili.

Medzi časté chyby patrí pri holení je používanie lacnej peny na holenie v spreji. Mnoho gélov a pien na holenie obsahuje alkohol, ktorý vysušuje pokožku a upcháva póry. Navyše alkohol nezadržiava vodu, ktorá je k holeniu nevyhnutná. Naopak, pomáha k jej rýchlejšiemu vyparovaniu a zanecháva pokožku suchú a napätú. Používajte preto výlučne kvalitné mydlá na holenie, u ktorých platí, že čím dlhšie ich necháte pôsobiť, tým ľahšie holenie bude. Okrem sa v mydlách nenachádza alkohol ani žiadne konzervačné látky, a nedráždia tak pleť. 

Ako správne používať štetec na holenie?

V prvom rade si povedzme, čo očakávame od štetca. Kto má rád silnejšiu masáž či tvrdšie štetiny, uprednostní diviaka. Ale jazvec je jazvec. – jemnosť, elegancia = záruka najvyššej pohody. Prirodzene, v ponuke sú vždy i štetce zo syntetiky. Ich výhodou je tiež ich jemnosť a možnosť rýchlejšieho usušenia. Taktiež je dôležité rozhodnúť sa pre materiál drevo, plast, živica,... naše kúpeľne sú zväčša vlhkejšie a i keď je drevený štetec nádherný, drevo bude vždy časom reagovať na vlhkosť.

Pred prvým použitím je žiaduce nový štetec na holenie „vyprať“ teplou mydlovou vodou. Všeobecne sa odporúča nenechávať spenený štetec postavený štetinami hore. Ihneď po použití dôkladne opláchnite štetec prúdom tečúcej vody tak, aby zvyšky mydla (peny) boli úplne odstránené. Týmto spôsobom zaručíte ochranu jemných jazvečích štetín. Osušte štetec na holenie a potom ho zaveste štetinami vždy smerom dole. V ideálnom prípade zaveste štetec na holenie do vhodného držiaka. Pokiaľ je štetec na holenie ešte vlhký, nikdy by nemal zostať v uzavretej nádobe, ako sú toaletné tašky alebo cestovné púzdra. Nepoužívajte chemické prostriedky na čistenie štetca. Rukoväť z dreva alebo rohoviny nesmie zostať mokrá, a preto je po použití dobré vysušiť ju jemnou handričkou alebo suchým uterákom.

Prosím, zoberte na vedomie, že pri normálnom používaní môžu štetce trochu strácať štetiny, čo ale nie je ich chybou.

Ako správne používať holiaci strojček na klasickú žiletku?

Často sa stretávame s otázkou,: „Budem sa vedieť oholiť s klasickou žiletkou?“ Strach a ani obavy v tomto prípade nie sú na mieste. I keď si tento náš „mužský rituál“ vyžaduje trochu cviku, dodržujte týchto pár zásad, a Vaša tvár bude dokonale hladká.

Odporúčame holiť sa zásadne v smere rastu fúzov. Jednou rukou držte kožu napnutú, druhou holiaci strojček alebo britvu a kĺzavými pohybmi hoľte. Počas holenia udržujte holiaci strojček alebo britvu čistú častým oplachovaním vodou.

Najprv ohoľte tvár, potom krk a nakoniec fúzy a bradu. Chĺpky na brade a nad perou sú najsilnejšie a trvá tak najdlhšiu dobu, kým sa zjemnia mydlom. Po holení si tvár opláchnite studenou vodou, aby ste odstránili zvyšky mydla a aby sa pokožka stiahla. Studená voda pleť osvieži, chráni ju pred nečistotami a zaceľuje drobné poranenia. Tvár ľahko pretrite suchým uterákom a jemne aplikujte balzam alebo krém po holení. Pleť je po holení veľmi citlivá, takže nikdy si tvár netrite do sucha, nedrhnite a neškriabte. Holením obvykle odstránite spolu s fúzmi i vrchnú časť pokožky a trením by ste tak spôsobili podráždenie.  

Ako sa správne holiť s britvou?

Holenie s klasickou britvou s pevnou čepeľou je istým druhom umenia. Ale ako sa hovorí: „cvičenie robí majstra“ . Na začiatku si tento proces hlavne vyžaduje trpezlivosť a harmóniu pohybu. Samozrejme, pravák si bude musieť o čosi dlhšie zvykať na holenie ľavej časti tváre, a všeobecne viac cviku si bude vyžadovať zvládnuť ten správny „grif“ pri fúzoch a v okolí úst. Ďalšie praktické rady o holení britvou sme umiestnili do sekcie videonávodov – tu.

Po holení je dôležité nechať britvu nielen dôkladne uschnúť, ale i umiestniť ju na suché miesto, hlavne mimo dosah malých detí. Ak viete, že britvu nebudete dlhší čas používať, opatrne namažte čepeľ trochou oleja.

Ak si už osvojíte akýkoľvek typ holenia, najmä vďaka starostlivo vybraným nástrojom sa nutná záležitosť môže zmeniť na istú formu relaxácie, pričom sa môže stať aj Vaším osobným koníčkom či pravidelným rituálom.

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

NzU3NDg0